پاورپوینت آشنایی با آیه اکمال دین

مطالب دیگر:
📚پاورپوینت کشاورزی با عنوان نماتدها📚پاورپوینت کشاورزی با عنوان بیماری سفیدک داخلی📚پاورپوینت کشاورزی با عنوان مگس سفید جالیز📚پاورپوینت کشاورزی با عنوان بیماری سفیدک سطحی📚پاورپوینت کشاورزی با عنوان بوته میری گیاه📚پاورپوینت کشاورزی با عنوان ویروس موزاییک خیار📚پاورپوینت کشاورزی با عنوان مینوزها📚مدل سه بعدی کاغذی قصر سیندرلا📚مدل سه بعدی کاغذی معبد آسمان📚مدل سه بعدی کاغذی کشتی بادبانی📚 لیست کارت شبکه مناسب وایرلس📚داشتن مودم امن📚راه های حفاظت از اطلاعات و لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی شما📚معرفی ویروس های خطر ناک تروجان و آموزش مقابله 100% با آنها📚آموزش مقابله با هک شدن تلفن همراه و تامین امنیت آن📚مدل سه بعدی کاغذی رزم‌ناو شارن‌هورست📚مجموعه پاورپوینت آموزش کامل تجارت الکترونیک📚پروژه برنامه نویسی به زبان VB.NET با عنوان مکانیزه کردن انبار کارخانه صنعتی📚پروژه حسابداری - طراحی بودجه جامع در نرم افزار EXCEL📚رابطه بین شیوه های تأمین مالی و درصد تغییرات هزینه سرمایه

شامل 27 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات27حجم4217/907 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 27 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

……الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْ دینِکُمْ فَلا تَخْشَوْهُمْ وَ اخْشَوْنِ الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتی‌ وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً

واقعه غدیر هم به دستور خداوند با آیه ابلاغ به وقوع پیوست و هم بعد از آن خداوند نتایجی را بر این اجراء مترتب فرمود و فورا از به کمال رسیدن دین و نهایت نعمت در آیه مذکور یاد نمود.اینک به شأن نزول این آیه و مفاد آن و مطابقت آن با مصداقش بحث را پی می گیریم.

مفاد آیه

معنی آیه نسبت به شأن نزول آیه سازگاری کامل دارد.اکنون باید به معنی آیه دقت کرد که چه مطلبی را در آخرین سال عمر پیامبر(ص) نازل نموده است. مفاد آیه را در چند بند بیان می کنیم:

الف. خداوند از موقعیتی خبر می دهد که در آن کافران از دین مسلمین مأیوس شدند و دیگر نمی توانند برای انحراف اسلام نقشه بکشند.

ب.اطاعت نکردن از فرمان خداوند چیزی جز گستاخی و عدم خوف در برابر خداوند نیست و همپیمان شدن با کافران جز به علت ترس از کافران نیست.

ج. خداوند از موقعیت کامل شدن دین و به نهایت رسیدن نعمت بر بندگانش حکایت می کند.

د. خداوند از رضایت خود به دین اسلام برای مردم خبر می دهد.

واضح است که این آیه برای مومنین بشارت و برای دشمنان ناراحتی وجود دارد. با توجه به معنی آیه و توجه به روایات شیعه و سنی از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) مورد این آیه را به راحتی می توانیم تشخیص دهیم؛ چراکه جز اعلام ولایت علی(ع) و بیعت با او نمی تواند چنین اثراتی را داشته باشدو در واقع ثمره رسالت چیزی جز ولایت نیست و بدون آن دین و رسالت و نعمت هدایت ناقص خواهد بود. آیا چیزی جز مسأله ولایت، کافران و منافقان را به طمع برای انحراف اسلام می انداخت و آیا اعلام ولایت علی(ع) ایشان را مأیوس نکرد؟ اینک باید دید از نظر شیعه و سنی چه مدارکی را می توان براین مدعی بیان نمود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

مفاد آیه

شأن نزول آیه نزد اهل سنت

شأن نزول آیه نزد تشیع

منافقین ناراضی

پایان

عنوان : آشنایی با آیه اکمال دین

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"