پاورپوینت آشنایی با آیه ولایت

مطالب دیگر:
🔥مبانی نظری پیشینه تحقیق صندوق های سرمایه گذاری (فصل دوم)🔥مبانی نظری و پیشینه تحقیق اقلام تعهدی سود حسابداری (فصل دوم)🔥مبانی نظری پیشینه تحقیق سود و پیش بینی سود آتی و سرمایه گذاران و واکنش های آنان (فصل دوم)🔥دانلود پاورپوینت کتاب طرح ريزي واحدهاي صنعتي عبدالرسول انتظاری هروی🔥دانلود پاورپوینت تئوري و طراحي سازمان🔥پاورپوینت کتاب تصمیم گیری و تعیین خط مشی دولتی تألیف دکتر سید مهدی الوانی🔥پاورپوینت کتاب طراحی و پياده سازی زبان های برنامه سازی جعفرنژاد قمی🔥دانلود پاورپوینت کتاب طراحی الگوریتم ها (با شبه کدهای c ++) ترجمه شده توسط جعفر نژاد قمی🔥دانلود پاورپوینت کتاب تاریخ تحول دولت در اسلام دکتر ابراهیم برزگر🔥پاورپوینت کتاب اصول اساسی برنامه نویسی به زبان اسمبلی تالیف Richard C.Detmer ترجمه هاشمی اصل و مشحون🔥دانلود پاورپوینت دانش خانواده و جمعیت🔥دانلود پاورپوینت برنامه ريزي مهندسي حمل و نقل و تحليل جابجايي مواد🔥دانلود پاورپوینت مربوط به حشره شناسی پزشکی (Medical Entomology)🔥دانلود پاورپوینت کتاب اصول و مبانی تربیت بدنی و ورزش احمد آذربانی و رضا کلانتری🔥دانلود پاورپوینت بررسی جذب اتمی🔥دانلود پاورپوینت کتاب حسابداری مدیریت از رضا شباهنگ🔥پاورپوینت بررسی ريسك و بازده بر اساس مدلهای قیمت گذاری دارایی سرمایه ای🔥پاورپوینت سیستم حسابداری و فرایندهای سیاسی🔥پاورپوینت بررسی حقوق و پاداش مدیران اجرایی🔥پاورپوینت میکرو کنترلر AVR

شامل 28 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات28حجم4312/999 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

ولایت امیرالمومنین علی(ع) به عنوان مهمترین مساله اعتقادی و سیاسی دوران صدر اسلام، مورد توجه اندیشمندان و متکلمین و عموم مسلمانان در طول تاریخ بوده است. توجه به ادله ای که بر امامت آن حضرت آورده شده است، ما را به اهمیت این مساله آشنا می کند. ازمهمترین استدلالهائی که در این مورد وارد شده، آیات قرآنی است. در این مبحث با آیه ولایت آشنا می شویم.

ولایت

ولایت مصدر والی (سرپرست) است. در اسامی خداوند تعالی این کلمه به معنی نصرت کننده است و همچنین به معنی سرپرست امور عالم و خلائق آمده است. والی از اسامی دیگر خداوند به معنی مالک تصرف کننده در تمام اشیاء است. ابن اثیر گفته است که از ولایت، مفاهیم تدبیر و قدرت و کار بدست می آید و اگر این سه مفهوم در کسی نباشد، به او والی نگویند. در اسلام از سرپرستی همه جانبه به ولایت تعبیر شده است. این سرپرستی از سوئی اعتقادی و از سوی دیگر سیاسی است. دیدگاه تشیع بر این است که ولایت مخصوص خداوند و کسانی است که این حق را خداوند به آنها اعطاء کرده است و در غیر اینصورت هیچ کسی بر دیگری ولایت ندارد. ولایت در مورد خداوند ذاتی است، یعنی او این حق اطاعت را کسب نکرده و یا دیگری به او واگذار نکرده اما ولایت دیگران به اذن و اعلام خداوند صورت می پذیرد و در اصطلاح تبعی است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ولایت

آیه ولایت و شأن نزول آن

موقعیت شأن نزول

تفسیر آیه

جمع بودن اسم و فعل

انکار فضیلت امیرالمومنین علی (ع)

پایان

عنوان : آشنایی با آیه ولایت

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"