پاورپوینت بداء و مخالفین آن

مطالب دیگر:
📎دانلود سوالات فنی حرفه ای لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی درجه 2📎دانلود سوالات فنی حرفه ای لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی درجه 2📎دانلود سوالات فنی حرفه ای فرز کاری CNC درجه 2📎نمونه سوالات فنی حرفه ای تراشکارCNC درجه 2📎کتاب کامل مبانی جامعه شناسی بروس کوئن (مناسب تمامی رشته های علوم انسانی به ویژه علوم اجتماعی)📎کتاب کامل نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصر جورج ریتزر (کتابی مهم برای همه گرایش های رشته علوم اجتماعی)📎افزونه چندمنظوره پروفایل حرفه ای وردپرس | UserPro 4.9.11📎کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن) ماکسول مالتز📎کتاب کامل لک لکی در کار نیست! (کتابی درباره دختران، پسران، بدن ها، خانواده ها و دوستان)📎دانلود فایل فلش تبلت چینی V706-MB-v6.0📎دانلود کتاب صوتی یخ شکن ها📎Amozesh doost yabi📎اكولوژي گياهان زراعي📎خرید و دانلود کتاب دیکشنری تصویری کره ای انگلیسی Korean-English Bilingual Visual Dictionary📎جزوه تصویری آموزش اکسل📎دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب 295 تابلو اعلانات مسجدنما، هفته سوم آبان ۱۳۹۸📎مجموعه 30 بازی محبوب و خاطره انگیز برتر دنیا نسخه پول بی نهایت📎دانلود طرح لایه باز PSD دعوت نامه یادواره شهدا (دانش یاران)📎از کارآفرینی تا میلیاردر شدن کاویانی📎تحقیق بخارا در ماوراءالنهر

شامل 24 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات24حجم4272/961 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 24 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

یکی از اصول کلامی معتزله اصل تفویض است. معتزله با این اصل منکر جریان اراده خداوند در افعال اختیاری بندگان هستند اما در غیر افعال اختیاری نیز با انکار بداء اراده خداوند را در تغییر امور تکذیب می کنند. با روشن شدن حقیقت بداء بطلان عقیده مخالفین از جمله معتزله مشخص می شود.

بداء در لغت و اصطلاح

بداء دو معنی دارد:

1.ظهور، آشکار

2.ایجاد شدن رأی و اندیشه

اینکه گفته می شود، فلانی دارای بداوت است به این معنی است که دائما نظرش تغییر می کند و همچنین وقتی که می گویند برای او در این کار بداء حاصل شد یعنی اینکه برای او خوب بودن این کار آشکار شد که قبل از این آشکار نبود.و همچنین در ترک عمل نیز استعمال می شود.

در توضیح این معنی می گوییم: مثلا ما تصمیم جدی برای کاری داشته باشیم، ولی قبل از انجام آن عمل بفهمیم که ضرر و خطر دارد بطوریکه از انجام آن پشیمان شویم در این حالت می گوییم که برای ما بداء حاصل شد؛ زیرا از واقعیت امر خبر نداشتیم و الا از همان اول چنین تصمیمی نمی‌گرفتیم. واضح است که تغییر نظر از جهل و عجز به امور ناشی می شود. به همین دلیل این استعمال در مورد بندگان صحیح است اما در مورد خداوند چنین اطلاقی صورت نمی گیرد.بداء در مورد خداوند بدون اینکه مستلزم عجز و تغییر اراده از روی جهل و عجز باشد، بکار می رود و در نتیجه بداء در اصطلاح اعتقادی به این معنی است که: خداوند اموری که نزد بندگان مجهول بوده را ظاهر می کند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

بداء در لغت و اصطلاح

بداء در قرآن

بداء در روایات

مبانی بداء

مخالفت معتزله با بداء

نظریه مخالفین بداء

پایان

عنوان : بداء و مخالفین آن

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 24

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"